WordPress – jak dodać kategorię?

  • przez

Zarządzanie wpisami wbrew pozorom jest bardzo łatwą rzeczą.
Nie wymaga zaawansowanych umiejętności jak i dostosowuje się do każdego poziomu użytkownika.

Wygląd

Po zalogowaniu się do Panelu Admina pokaże nam się cała strona zarządzania złożona z lewego panelu, który wyposażony jest w różnego rodzaju pozycje jak i z prawego panelu, gdzie są informacje na temat stanu strony bądź jakieś wiadomości dotyczące samego systemu.

Kategorie

Następnie klikamy w zakładkę Kategorie, która przeniesie nas do centrum zarządzania naszymi kategoriami.

Dodawanie

Aby dodać kategorię obowiązkowo należy uzupełnić pole Nazwa. Należy również w Kategorii nadrzędnej wybrać kategorię, która będzie „Rodzicem” i nasza kategoria stanie się jej podkategorią. Np. Jeśli mamy Dom kultury, który dzieli się na dwa budynki i chcemy, żeby kategorie należały tylko do danego filaru domu to należy wybrać go z listy. Jeżeli chodzi o podstawową opcję dodawania to już wszystko, ponieważ uproszczona nazwa jest tworzona domyślnie od Nazwy kategorii, a opis jest opcjonalną informacją. Zalecam stosowanie opisu kategorii tylko jeśli strona posiada miejsce na opis tej kategorii. Sprawdza to się szczególnie w sklepach kiedy jest dokładny opis kategorii produktów.
Na końcu klikamy przycisk Utwórz kategorię i to już wszystko.

Usuwanie / modyfikowanie

Modyfikowanie kategorii

Wszystkie kategorie można edytować i usuwać.
Aby usunąć taką kategorię należy kliknąć w czerwony przycisk usuń.
W celu edycji kategorii należy użyć przycisku Edytuj i wtedy przekieruje nas do panelu edycji danej kategorii.

Edycja kategorii

Tutaj wedle naszych uwag możemy rozpocząć edycję. Panel edycji wygląda tak samo jak panel dodawania tylko jest uzupełniony. Po wprowadzonych zmianach należy użyć przycisku Aktualizuj.